CSDD braukšanas eksāmens kļūdas. Uzzini kādas ir biežāk pieļautās kļūdas
Vai Tu gribi nokārtot CSDD braukšanas eksāmenu ar pirmo reizi? Mācies no citu kļūdām, apskatot par ko viss biežāk CSDD inspektori neieskaita eksāmenu.
January 12, 2019
automātiskā pārnesuma kārba
Lauz galvu vai kārtot tiesības uz manuālo vai automātisko pārnesuma kārbu?
March 2, 2019
Autoskolas Rīgā, BAVA autoskola

Autoskolas Rīgā, BAVA autoskola

Būtiskākais par teorētiskās un praktiskās apmācības kvalitāti Rīgas autoskolās.

 

Autoskolas Rīgā ir vairākas, bet kā izvēlēties labāko un vai vispār ir labākas un sliktākas autoskolas? Šajā rakstā apskatīsim galvenos faktorus, kas ietekmē apmācības kvalitāti Rīgas autoskolās.

Autoskola ir iestāde, kas nodroši teorētisko un praktisko apmācību dažādām kategorijā – A2, A, B, BE, C, CE, D un 95.kodam.

 
 
 

Teorētiskās apmācības kvalitāte Rīgas autoskolās


Teorētisko apmācību var pasniegt persona, kurai ir atbilstoša kvalifikācija un atbilstošas kategorijas tiesības.

No pasniedzēja personības un apmācības metodēm ir atkarīgs cik interaktīvs un interesants būs teorijas kurss. Šobrīd „B” kategorijas teorijas kurss sastāv no 11.moduļiem un visām autoskolām ir jāievēro CSDD noteikta apmācības programma un moduļu secība.

Daudzi pasniedzēji sadarbojas ar vairākām autoskolām, jo reti kura autoskola spēj nodrošināt pietiekoši daudz mācību grupas, lai aizpildītu vēlamo darba grafiku.

Lielākā daļa autoskolas Rīgā piedāvā ļoti līdzīgu atalgojumu par teorijas kursa novadīšanu, tāpēc pasniedzēji nav motivēti izdomāt jaunas apmācības metodes, lai padarīt teorijas kursu interesantāku, atraktīvāku un interaktīvāku.

Tāpēc, neiesaku izvēlēties autoskolu pēc reklāmas saukļiem „kvalitatīvākā apmācība Rīgā”, „labākie pasniedzēji” un tamlīdzīgi.

Pilnīgi iespējams, ka Tu vari iestāties vienā autoskolā, Tavs draugs citā, izmaksas par „B” kategorijas teorijas kursu būs atšķirīgas, bet nodarbības vadīs viens un tas pats pasniedzējs. Viss, kas atšķirsies būs telpas un adrese.

 
 

Būtiskākais par praktisko apmācību Rīgas autoskolās


Šajā apmācības daļā gan ir iespējams sajust ļoti krasas atšķirības. Pastāstīšu kāpēc!

Neatkarīgi no teorijas kursa kvalitātes, autoskolas un CSDD teorētiskajam eksāmenam Tu vari sagatavoties patstāvīgi, izmantojot CSDD tematisko uzdevumu grāmātu.

Taču, autoskolas un CSDD braukšanas eksāmenam var sagatavoties tikai ar instruktora palīdzību, jo tieši viņš zin, kādas ir prasības.

Strādājot par instruktoru vairāk kā 6 gadus, esmu dzirdējis daudz un dažādus stāstus par kursantu pieredzi ar autoskolas instruktoriem. Diemžēl, ne tos labākos.

Bieži vien instruktori apzināti kavē apmācības procesu, nodarbojas ar blakus lietām nodarbību laikā, nav kompetenti un paceļ balsi.

Ja Tu nonāksi pie šāda instruktora, visticamāk tuvākajā laika pie vadītāja apliecības Tu netiksi.

Kāpēc instruktori apzināti kavē apmācības procesu? Protams, ka vienīgais iemesls ir atalgojums - nosacījumi, kurus piedāvā autoskola.

Lielākā daļa autoskolu Rīgā, piedāvā patiešām neizdevīgus nosacījumus instruktoriem, tāpēc vienīgais viņu veids nopelnīt ir strādāt lēni un neefektīvi.

Šī iemesla dēļ neiesaku izvēlēties autoskolas, kuras piedāvā praktisko apmācību par zemu cenu.

Tu tak apzinies, ja vēlies iegādāties kvalitatīvu lietu, tā atbilstoši maksā. Tieši tāpat ir ar braukšanas nodarbībām, par zemu cenu saņemsi zemu apmācības līmeni, un beigās nobrauksi vairāk braukšanas nodarbības.

 
 

Ko darīt, ja autoskolas instruktors uzvedas nekompetenti, paceļ balsi un strādā neefektīvi


Apmācības process ir sadalīts divās daļās – teorētiskā un praktiskā. Ja esi noklausījies teorijas kursu autoskolā, nokārtojis autoskolas un CSDD teorētiskos eksāmenus, prakstisko daļu drīksti pabeigt citā autoskolā.

Ja Tev ir sajūta, ka Tavs instruktors strādā neefektīvi, uzvedas nekompetenti un paceļ balsi, vairākkārt atkārtojas viens un tas pats maršruts, kaut arī esi to apguvis, vairāk kā 4 nodarbības netiec pielaist pie braukšanas pilsētā, nodarbības laikā netiek izrunātas pieļautās kļūdas, maini to!

Atrast patiešām labu instruktoru var tikai pēc atsauksmēm, tāpēc jautā draugiem un paziņām, kuri ir mācījušies un tiekamies uz ceļa!

 
 

Meklē autoskolu, kurai var uzticēties?


BAVA autoskola ir ne tikai uzticama autoskola, bet arī autoskola, kas piedāvā ērti un efektīvi apgūt B kategorijas teorijas kursu.

Mūsu autoskolā Tev būs iespējams 8 no 11 teorijas moduļiem apgūt e-vidē, sev ērtā laikā un no jebkuras ierīces.

Un tikai 3 moduļi būs jānoklausās klātienē, kuros varēsi arī uzdod jautājumus par neskaidrajām tēmām astoņos moduļos, kurus apgūsi patstāvīgi.

Mēs nodrošinam arī kvalitatīvas praktiskās braukšanas nodarbības.

Piedāvājam apmācību gan uz manuālās, gan automātiskās pārnesuma kārbas.

Ja vēlies, lai CSDD eksāmeni Tev nesagādā grūtības, piesakies uz apmācību BAVA autoskolā.

 
BAVA - BURNICKA VIRTUĀLĀ AUTOVADĪTĀJU APMĀCĪBA
 

KAS IR VIRTUĀLĀ AUTOVADĪTĀJU APMĀCĪBA?


Mācību platformas BAVA.LV lietotājiem ir iespēja risināt interaktīvus uzdevumus, izprast Rīgas un citu pilsētu sarežģītākos krustojumus, ierakstīt brauciena maršrutu, kā arī izpildīt teorijas testu.

Virtuālās apmācības platformā iekļauti vairāk kā 140 interaktīvie video.

Lietotājiem ir pieejams ne tikai vizuāls ieskats, bet ir arī iespēja padziļināti apgūt teorētiskās zināšanas, atbildot uz jautājiem par ceļu satiksmes noteikumiem.

Daži no teorētiskajiem jautājumiem un video ir piesaistīti jau iepriekš minētajiem manevriem un būs pieejami tikai tad, kad lietotājs būs veicis maršruta ierakstīšanu un izpildījis konkrēto manevru “īstajā dzīvē”.

Manevru raksti ir apskatāmi divos veidos - kartes skatā un sadalījumā pa rajoniem.

 
 
 

Viena no šis platformas interesantākajām un vērtīgākajām funkcijām ir maršruta ierakstīšana, kas sinhronizējas ar iepriekš minētajiem manevriem.

Katram manevram ir izveidotas koordinātas un ierakstot maršrutu, ja tiek izpildīts konkrētais manevrs, sistēma to nolasa un mācību plaformā šis manevrs tiek atzīmēts kā izpildīts.

Pārtraucot maršruta ierakstīšanu, ir iespējams atzīmēt brauciena laikā pieļautās kļūdas, kurām veidojas statistika, kas ļauj analizēt un pilnveidot braucienu. Šī informācija lietotājam ir pieejama jebkurā laikā.

Papildus ir pieejami arī lekciju video par automašīnas novietošanu stāvvietā, dažādu manevru izpildi un transportlīdzekļa vadīšanu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *